10 inspirujących projektów pobocznych

Projekty poboczne to projekty, które realizujesz z pasji i w których możesz się najbardziej spełniać. Oprócz tego mogą być dobrym sposobem na marketing (o czym możecie więcej przeczytać we wpisie „Side Product Marketing is The New King”) – między innymi z tego powodu Anton&Irene, prowadząc swoje studio projektowe, 60% czasu poświęcają na pracę dla klientów a 40% czasu na realizowanie projektów pobocznych.

W dzisiejszym wpisie zebrałem 10 inspirujących projektów pobocznych realizowanych przez projektantów.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.31.15

1.Semplice

Autor: Tobias van Schneider

Co to jest? Narzędzie do budowy portfolio dla projektantów bez umiejętności kodowania.

Dlaczego jest super? Pozwala w łatwy sposób zbudować dobre portfolio bez umiejętności kodowania. Wyróżnia się spośród tego typu narzędzi tym, że nie trzeba płacić miesięcznej subskrypcji – kupujesz raz i jest na zawsze Twoje z darmową, dożywotnią aktualizacją. Dodatkowo jego instalacja odbywa się bezpośrednio w WordPressie, więc nie trzeba się martwić o back-end.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.28.26

2. NURO

Autorzy: Anton&Irene

Co to jest? Zegarek z innowacyjnym designem.

Dlaczego jest super? Połączenie klepsydry z zegarkiem to naprawdę fajny pomysł. Dobrze jest oglądać Antona i Irene jak umieją bawić się designem. Nie dość, że są początkujący w projektowaniu zegarków, to dzięki temu projektowi udało im się zdobyć prestiżową nagrodę Red Dot design awards.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.31.57

3. Unsplash

Autorzy: Crew

Co to jest? Bank darmowych zdjęć wysokiej jakości.

Dlaczego jest super? Oprócz tego, że mamy tutaj mnóstwo dobrej jakości zdjęć, sama historia Unsplash jest bardzo inspirująca.

Kilka lat temu Mikael Cho, współzałożyciel Crew, miał właśnie zamykać tą firmę, która była bliska bankructwa. Chłopaki postanowili stworzyć nową stronę, jednak gdy szukali darmowych zdjęć w internecie, nie mogli znaleźć żadnych pasujących do ich strony. Wynajęli więc fotografa, który zrobił im kilka zdjęć. Postanowili je udostępnić za darmo w Internecie na prostym szablonie Tumblra. Dzisiaj Unsplash notuje kilka milionów wejść miesięcznie, a założenie tej strony uratowało firmę Crew od bankructwa.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.39.35

4. Designers Block

Autor: Ryan Morisson

Co to jest? Krótkie teksty, które mają pomóc projektantom zyskać inspirację do pracy.

Dlaczego jest super? Pomysł jest genialny w swojej prostocie. Do obsługi strony wystarczy spacja i dostajemy za darmo „kreatywnego kopniaka”.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.40.34

5. Founder Mantras

Autor: Kim Goulborne

Co to jest? Codziennie nowe, inspirujące cytaty od przedsiębiorców dla przedsiębiorców.

Dlaczego jest super? Ze strony pomysłu – bardzo podoba mi się pomysł społeczności, gdzie przedsiębiorcy dzielą się ze sobą cytatami, które ich inspirują. Ze strony projektowej – dobrze zaprojektowany layout i ciekawe wykorzystanie kolorów.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.44.18

6. Hector

Autor: RJ McCollam

Co to jest? Narzędzie do zarządzania projektami dla freelancerów.

Dlaczego jest super? Jest darmowe i będzie darmowe na zawsze dla użytkowników, którzy zarejestrują się do czasu, gdy narzędzie nie stanie się płatne. Jest stworzone specjalnie dla freelancerów. Oprócz samego narzędzia autor buduje również społeczność freelancerów, którzy są gotowi pomagać sobie nawzajem. W dodatku, autor zbudował całość w jeden miesiąc.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 10.46.49

7. LOL Colors

Autor: Mackenzie Child

Co to jest? Strona z inspirującymi paletami kolorów.

Dlaczego jest super? Mackenzie Child zaprojektował i zakodował stronę w 24 godziny, co można zobaczyć w tym vlogu. Często korzystam z tej strony, bo jest prosta i przejrzysta.

Zrzut ekranu 2016-07-14 o 11.14.33

8. Prospero

Autor: Ran Segall

Co to jest? Strona do automatycznego tworzenia profesjonalnych ofert dla freelancerów.

Dlaczego jest super? Z tym narzędziem nie musisz tracić czasu na pisanie ofert i tworzenie wycen. Pierwsza oferta jest darmowa, każda następna kosztuje 10 dolarów. Jak na razie nie używam, ale produkt na razie jest w fazie beta, więc trzymam kciuki za jego rozwój.

09f1b927082583.5635f9faa4864

9. Element Talks

Autorzy: Olga Rafalska i Paulina Kacprzak

Co to jest? Konferencja dla projektantów graficznych na temat przedsiębiorczości.

Dlaczego jest super? Projekt konferencji zrodził się z potrzeby zdobywania wiedzy na temat przedsiębiorczości, której brak na studiach takich jak Uniwersytet Artystyczny, gdzie dziewczyny są studentkami. Na ostatnią konferencję przyjechało ponad 2000 osób oraz światowej klasy projektanci jako prelegenci. Dziewczyny bały się, czy na pierwszą konferencję, która odbyła się kilka lat temu, przyjdzie ktokolwiek. Trzymam kciuki za dalszy rozwój!

2474aa16384395.562cfc7f28914

10. Co-nnection

Autorzy: Oliver Ward i Fraser Callaway

Co to jest? Program, który łączy studentów i branżę kreatywną dzięki tygodniowym praktykom dla studentów w agencjach kreatywnych.

Dlaczego jest super? W prosty sposób pozwala na odbycie krótkiej praktyki w agencji kreatywnej na terenie Nowej Zelandii. Bardzo fajny design całości, prezentację projektu można zobaczyć tutaj.

_________

Macie pomysły na swoje projekty poboczne? Co sądzicie o tym rodzaju marketingu?

Dajcie znać w komentarzu 😉

Dodaj komentarz