Czy jesteś integralny?

Integralność w biznesie jest bardzo ważna, szczególnie w nawiązywaniu relacji z inwestorami, członkami zespołu/firmy i klientami. W Ameryce integralność często jest czymś naturalnym, natomiast w Polsce wielu ludzi dopiero zaczyna obywać się z tym pojęciem. Uważam, że aby Polacy mogli się coraz mocniej rozwijać gospodarczo, muszą najpierw zacząć od podstaw moralnych.

Czym dokładnie jest integralność? To jakość Twojej moralności i szczerości – jeżeli jesteś integralny i trzymasz się mocno swojego kręgosłupa moralnego, ludzie będą widzieć, że robisz to w co wierzysz. Jeżeli wyznajesz jakieś zasady etyczne, po prostu wdrażasz je zarówno w prowadzeniu biznesu jak i życiu prywatnym.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy jesteś integralny, zadaj sobie poniższe 3 pytania:

– Czy umiesz przyznać się do porażki?

Jeżeli nawaliłeś – weź za to odpowiedzialność. Wszyscy przecież to widzą – nie szukaj winnych i nie tłumacz się zbytnio. Pamiętaj – przyznając się do porażki, paradoksalnie możesz zbudować swój autorytet wśród innych. Nie każdy to potrafi.

Czy traktujesz wszystkich z szacunkiem?

Jeżeli obgadujesz współpracowników lub klientów za plecami to z pewnością nie będziesz postrzegany jako poważny człowiek. W dyskusji zawsze szanuj zdanie innych, niezależnie od tego czy się z nim zgadzasz czy nie. Dbaj o to, aby szanować innych, wówczas również Ty będziesz szanowany.

– Czy budujesz i utrzymujesz zaufanie?

Twórz mocne więzi ze współpracownikami i klientami. Nie traktuj ich przedmiotowo. W końcu robisz biznes z ludźmi, a nie z „firmami”.

Integralność może być kluczem do Twojego sukcesu zawodowego, więc nie traktuj jej marginalnie.

Dodaj komentarz