Najciekawsze linki dla projektantów (i nie tylko) / Lipiec 2016

W tym miesiącu garść linków, które mogą Wam pomóc w nienachalnym i nowoczesnym marketingu, prowadzeniu biznesu i zdobywaniu klientów. Sprawdźcie koniecznie! 🙂

1

 

7 najlepszych aplikacji dla projektantów pracujących zdalnie

 

Większość z tych aplikacji już znam i używam (Trello, InVision), ale dzięki temu zestawieniu poznałem Zapier – aplikację służącą do integrowania innych aplikacji, która znacznie poprawia produktywność i oszczędza czas. Dzięki niej np. kiedy wrzucam werset na wersetnadzis.pl, automatycznie pojawia się on na fanpage’u Wersetu na dziś na Facebooku, dzięki integracji kanału RSS i strony na Facebooku. Aplikacji, które Zapier może integrować jest kilkaset i ta liczba ciągle rośnie. Możecie go używać dosłownie do wszystkiego – jeżeli chcecie się dowiedzieć o 101 sposobach na to, jak używać tej aplikacji, zerknijcie tutaj.

 

2

 

Wszystkie źródła, których używamy planując, budując i wdrażając projekty poboczne w Crew

 

Ten artykuł zadziałał na mnie tak inspirująco, że udało mi się wdrożyć Werset na dziś w ciągu 5 godzin od samego pomysłu. Mnóstwo wiedzy i przede wszystkim spory „kopniak” do działania w realizacji własnego projektu pobocznego.

 

Jeżeli chcecie zacząć zdobywać wiedzę na temat budowania projektów pobocznych to ten artykuł jest jednym z najlepszych darmowych źródeł, jakie mogę polecić – znajduje się w nim ponad 50 odniesień do innych artykułów.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o firmie Crew i jej inspirującej historii przeczytaj artykuł – 10 inspirujących projektów pobocznych. 

 

3

 

Marketing projektów pobocznych to nowy król

 

Co zrobić jeżeli chcesz się promować, ale reklamy nie działają a blogowanie zajmuje całe wieki? Zrób projekt poboczny. Tak można streścić ten artykuł w którym autor udowadnia, jak wartościowa staje się ta stosunkowo nowa gałąź marketingu. Bardzo ciekawa analiza i zdecydowanie polecam zapoznać się z tym artykułem wszystkim freelancerom, którzy chcą inwestować swój czas i/lub pieniądze w nowoczesny i nienachalny marketing.

 

4

 

Ponad 400 darmowych narzędzi pomocnych przy budowaniu biznesu

 

Autor powyższego artykułu o projektach pobocznych, Ali Mese, ma również swój własny projekt poboczny – ogromną bazę darmowych narzędzi pomocnych przy budowaniu biznesu. Mnie osobiście ekscytuje ile darmowych możliwości oferuje dzisiejszy świat. Jeżeli też chcecie doświadczyć tej ekscytacji, zajrzyjcie na tą stronkę.

5

The Remote Experience 

 

Chcesz pracować zdalnie a jednocześnie przeżyć przygodę i zwiedzić cały kontynent? Wybierz się na Remote Experience. Bardzo ciekawe połączenie biura podróży z co-workingiem, jednak tylko dla wybranych – całość kosztuje 10 000$.

6

20 darmowych ebooków dla projektantów

 

Darmowej wiedzy nigdy zbyt wiele. Creative Bloq zebrał 20 ciekawych e-booków, od projektowania logo, przez typografię po projektowanie produktu. Warto zerknąć.

7

50 projektantów, których powinieneś znać

 

Warto inspirować się lepszymi od siebie. W tym zestawieniu znajdziesz takich projektantów jak Jessica Walsh, Stefan Sagmeister, Michael Bierut, Erik Spiekermann itd. Jeżeli te nazwiska nic Ci nie mówią, koniecznie przeczytaj ten artykuł! 😀

8

Jak projektanci zdobywają klientów?

 

Niestety jedyny polskojęzyczny artykuł w tym zestawieniu, za to bardzo wartościowy. Agencja Fuse Collective dba o content-marketing dobrej jakości, dlatego ich artykuły są zawsze warte polecenia. Tym razem zestawienie 25 popularnych metod, jakimi projektanci zdobywają klientów – super źródło inspiracji i wiedzy.

 

Warto było sobie przypomnieć, że oprócz długofalowych strategii takich jak networking czy content-marketing istnieją również te bardziej bezpośrednie, jak wizyty u potencjalnych klientów czy mailing.

 

Chcesz otrzymywać więcej ciekawych linków prosto na Twoją skrzynkę? Zapisz się do newslettera.

Dodaj komentarz