Wykorzystuj potencjał ludzki

Pod Rysami, na wysokości 2250 m. n.p.m. znajduje się najwyższe tatrzańskie schronisko – Chata pod Rysami. Do schroniska nie prowadzi żadna droga, więc wszelkie zaopatrzenie jest wnoszone przez tzw. „nosiczów” – tragarzy, których ładunki ważą nawet do 80-100 kg! Również turyści mogą wspomóc lotnisko, wnosząc pakunki z ziemniakami o wadze od 5-10 kg w zamian za… herbatę, która kosztuje 1 euro.I właśnie z tym mam problem. Dlatego, że dziś podczas wejścia na Rysy nie widziałem nikogo, kto niósłby taki pakunek. Sam sobie nie wyobrażam wnoszenia pakunku z ziemniakami wspinając się po łańcuchach z własnymi plecakami. I na pewno nie wyceniłbym takiej pracy na 4 złote.

Myślę, że zawsze warto myśleć nad tym, jak wykorzystać potencjał ludzki. Na Rysy weszło dzisiaj ponad 300 osób. Gdyby każda z nich wzięła ziemniaka lub dwa, który mógłby pełnić rolę symbolicznej wejściówki do schroniska, sytuacja wyglądałaby o wiele lepiej.

Rysy zdobyte. #hiking #travel #tatry #mountains

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jędrzej Rayski (@jedrzejrayski)

Jak Ty w swoich projektach wykorzystujesz potencjał ludzki? Czy bierzesz pod uwagę, jak wiele może wnieść udział innych ludzi?

 

Dodaj komentarz