Znajdź mentora, który Cię zainspiruje do rozwoju

Jeżeli chcesz się rozwijać w biznesie czy jakiejkolwiek innej dziedzinie życia, potrzeba Ci jest jest osoba, która wskaże Ci drogi, którymi warto podążać i która przede wszystkim Cię zainspiruje. Jak powiedział William Arthur Ward:

„Mierny nauczyciel mówi. Dobry nauczyciel wyjaśnia. Lepszy nauczyciel demonstruje. Wielki nauczyciel inspiruje.”

Przyzwyczailiśmy się, że żyjemy w świecie sformalizowanej edukacji, do której każdy ma dostęp. Niestety to sprawia, że jesteśmy leniwi. Dlaczego? Bo nie szukamy ludzi od których moglibyśmy się czegoś nauczyć.

Znajdź mentora, który Cię rozwinie i pokaże Ci nowe perspektywy. Nie musisz go znać personalnie, możesz go znaleźć w Internecie lub w książkach, ale postaraj się zrozumieć sposób w jaki on działa i potem go naśladuj.

Nie traktuj go jak bożka, filtruj jego zachowania – wyrzucaj te, które uważasz za nieodpowiednie i bierz to, co jest ważne. Jeżeli natomiast szukasz kogoś, kogo można naśladować w całości (w życiu prywatnym i zawodowym) to polecam przeczytać Nowy Testament i poznać Jezusa. To jest mój prywatny największy mentor – w biznesie i w życiu prywatnym.

Kim będzie (lub jest) Twój mentor?

Dodaj komentarz